Заходи з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом

Цього року 8 травня, в День пам’яті та примирення, Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни.

В Українському державному університеті науки і технологій на різних локаціях відбулися святкові заходи з цієї нагоди.

На території студмістечка ННІ “Дніпровський інститут інфраструктури і транспорту” адміністрація, студенти, курсанти та співробітники університету поклали квіти до пам’ятника студентам-захисникам Батьківщини у Другій світовій війні. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять загиблих та висловили повагу тим, хто визволяв нашу країну від нацистської навали.

В ННІ “Придніпровська державна академія будівництва та архітектури” відбулася щорічна Х Студентська науково-практична конференція “Забуттю не підлягає”. До участі у конференції були запрошені студенти першого курсу факультету цивільної інженерії та екології, архітектурного факультету й учні 10 класу ліцею цифрових технологій та дизайну.

Учасники конференції зосередили свою увагу на темах Другої світової війни та агресії СРСР/РФ на території України. Було розглянуто такі питання:

• Війна: наративи, пам’ять, переосмислення
  • Початок Другої світової війни. Роль сторін
  • Плакатна пропаганда в Україні в період Другої світової війни
  • Відображення Другої світової війни у творчості дніпропетровських письменників
  • Друга світова війна в творах українських митців
  • Голокост
  • Батьківщина-мати. Переозначення
  • Георгіївська стрічка як символ сепаратизму
  • Розгром Японії. Звільнення народів Азії від окупації
  • Роль ОУН-УПА в історії України

Під час конференції також було приділено увагу гендерному аспекту проблеми збереження історичної пам’яті, формування національної свідомості та вивчення уроків Другої світової війни в контексті подій сучасної російсько-української війни.

ННІ “Український державний хіміко-технологічний університет” запрошуємо відвідати книжкову виставку, присвячену Дню пам’яті та перемоги над нацизмом.

На виставці представлені книги:

• про події Другої світової війни
  • про героїзм солдатів та мирних жителів
  • про Голокост
  • про життя після війни
  • про пам’ять про війну

Ці книги допоможуть краще зрозуміти трагедію Другої світової війни та її вплив на життя людей.

Приходьте, читайте, пам’ятайте! Разом ми збережемо пам’ять про тих, хто постраждав від війни, і не допустимо її повторення.