Наукові заходи
Наукові заходи – це важлива складова академічного життя Українського державного університету науки і технологій. Наукові заходи можуть включати конференції, олімпіади, конкурси, семінари, воркшопи, тренінги та інші події, спрямовані на обмін ідеями, дослідженнями та висловленням нових концепцій у різних галузях науки. Ці заходи надають можливість науковцям, викладачам та молодим вченим спілкуватися, співпрацювати та вдосконалювати свої навички. Вони також сприяють розповсюдженню нових досліджень та зміцненню академічних зв’язків як на місцевому, так і на міжнародному рівні.
Конференції
- V науково-практична конференція молодих вчених «Інтелектуальна власність та просування енергоефективності в Україні: проблеми та перспективи розвитку в інформаційному суспільстві» (12 грудня 2023 року). Мета: Обговорення проблем та напрямів розвитку інтелектуальної власності будівельно-архітектурної галузі в умовах війни та контексті національної безпеки України; проблем відбудови України на основі енергоефективності за принципами сталого розвитку. Встановлення контактів між молодими вченими, обмін науковими результатами та дослідницьким досвідом.
- Конференція молодих вчених «Сучасні виклики для європейського бізнесу: безпека, конкуреноспроможність, екологічність» (15 грудня 2023 року).
- Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні технології забезпечення параметрів комфорту, енергоефективності і екологічності житлових будівель на основі смарт-технологій» (20–21 лютого 2024 року). Мета заходу: популяризація результатів наукових досліджень і практичного досвіду в сфері інноваційних технологій забезпечення параметрів комфорту, енергоефективності та екологічності житлових будівель на основі смарт-технологій серед представників освіти, науки, бізнесу і влади для використання таких технологій при відбудові України. Науково-практична конференція планується в рамках проєкту «A novel decentralized edge-enabled prescriptive and proactive framework for increased energy efficiency and well-being in residential buildings», що фінансується Європейським Союзом за програмою HORIZON2020 (номер гранту 958284 – PRECEPT).
- Науково-практична конференція «Просування енергоефективності та підготовка фахівців для відновлення України» (13.03.2024р.). Мета заходу: Популяризація результатів наукових досліджень та практичного досвіду у сфері енергетичної ефективності та інноваційних технологій при відбудові України. Залучення закладів професійної (професійно-технічної) освіти та закладів вищої освіти, а також представників бізнесу та влади до освітньої та науково-практичної діяльності, спрямованої на підготовку фахівців для відновлення України. Захід під егідою Європейського року навичок. Захід реалізується в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER), що реалізується в Україні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини. Захід реалізується в рамках проєкту 101082898 – UKRENERGY, що співфінансується Європейським Союзом: «Інноваційні магістерські курси на підтримку покращення енергетичного та вуглецевого сліду будівельного фонду України».
- VІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція МІСТ «Київ-Дніпро» «Управління проєктами. Перспективи розвитку проєктного та нейроменеджменту, інформаційних технологій управління, технологій створення та використання об’єктів права інтелектуальної власності, трансфер технологій» (21-22 березня 2024 р.). Мета конференції – залучення зацікавлених осіб до обговорення та визначення шляхів та методів інформаційного, управлінського, правового, культурного, технічного, технологічного, інжинірингового та документального забезпечення використання результатів науково-дослідних робіт та інноваційних продуктів на підприємствах, в наукових, творчих організаціях та навчальних закладах.
- Науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих вчених (24-25 квітня 2024 року). Мета: розвиток творчої активності наукової молоді, залучення її до вирішення актуальних завдань сучасної науки, повоєнного відновлення і відбудови України, збереження і розвитку національного науково-освітнього простору, встановлення контактів і налагодження співпраці між майбутніми колегами.
Олімпіади і конкурси
- Відповідно до Наказу МОН України від 21.09.2023 р №1143 «Про проведення конкурсного відбору проєктів наукових досліджень і розробок» та з метою підвищення наукового рівня фундаментальних досліджень, практичної цінності прикладних досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок проведено щорічний конкурсний відбір наукових проєктів фундаментальних та прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок за участю молодих вчених кафедр та наукових підрозділів академії, виконання яких розпочнеться у 2024 році за рахунок коштів державного бюджету за КПКВК 2201040.
- Конкурс на створення брендбуку економічного факультету як інструмент розвитку цифрових компетенцій здобувачів освіти.
- За програмою академічної мобільності ERASMUS+ проведено конкурс на викладання у 2023/2024 навчальному році у Словацькому технічному університеті (м. Братислава, Словаччина).
Інші заходи
- Регіональний вебінар «Шляхи відновлення зруйнованої інфраструктури міст і регіонів» (14 березня 2024 року).
- Будівельно-освітній форум «Сильні разом!» (28 вересня 2023 року).
- Форум «Найкращі молодіжні практики» (26 жовтня 2023 року).
- Форум «Державотворець» (7 грудня 2023 року).
- Підвищення кваліфікації викладачів академії через участь у важливому онлайн-форумі з фінансової грамотності (21 лютого 2024 року).
- Школа гарантів ПДАБА як майданчик для обміну досвідом (4 жовтня 2023 р.).
- Школа бізнесу від компанії АТБ (16 листопада 2023р.).
- Школа-семінар «Розбудова доброчесної організації» (29 лютого 2024 р.).
- ХXI міжнародна школа-семінар «Сучасні педагогічні технології в освіті» (9 -12 квітня 2024 року).
- Тренінг для науково-педагогічних працівників «Актуальні проблеми вищої освіти в умовах воєнного стану» (04 квітня 2024 р.).
- Проведення тренінгу розробників та гарантів магістерської програми з енергоаудиту та енергоефективності у будівництві (27-30 червня 2023 р.).
- У рамках співпраці між «Українським державним університетом науки і технологій» та Енерго-інноваційного Хабу м. Дніпро, в межах виконання міжнародного проєкту UKRENERGY та в рамках компоненту «Професійної кваліфікації» проекту «Реформи в сфері енергоефективності в Україні», що виконується Німецький товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням уряду Німеччини, 20-22 грудня 2023 року було проведено тренінг «Підготовка з енергетичної ефективності, енергетичного аудиту будівель та обстеження технічних установок» для працівників «Укрзалізниці» щодо підвищення їх рівня кваліфікації та знань з енергоефективності та енергоаудиту».