Вебінар за програмою Еразмус+

16 травня 2024 року в рамках міжнародного проєкту «Європейська енергоефективність на шляху до взаємного зміцнення партнерства з Грузією, Азербайджаном та Україною» за програмою Еразмус+  відбувся вебінар, в якому прийняли участь більше 70 учасників з вишів і підприємств Азербайджану, Грузії, України, Бельгії, Італії та Іспанії. Студенти, дослідники і практики мали змогу отримати короткий контекстний огляд екосистеми енергоефективності у країнах Східного партнерства.

Тематика вебінару є особливо актуальною в контексті військової агресії російської федерації та руйнувань енергетичного сектору і критичної інфраструктури. Оскільки енергетичний сектор України став одним із головних об’єктів російських атак, українська енергосистема має бути не лише відновлена, але й відповідним чином реорганізована. Фактична втрата генеруючих потужностей наразі компенсується фізичною інтеграцією української та європейської енергосистем. Українська енергосистема вже є частиною європейської системи і триває її подальша інтеграція, це збільшує фізичні можливості експорту та імпорту електроенергії до країн Європейського Союзу. Запровадження та гармонізація стандартів Європейського Союзу забезпечать прозорість та створення інвестиційних можливостей для подальшого відновлення і розвитку. Очікуване зростання вартості електричної енергії при цьому має компенсуватись забезпеченням принципів енергетичної ефективності, для чого завдяки подібному поширенню знань повинен підвищитись рівень компетенції кінцевих споживачів.

Кінцева мета реорганізації енергетичного сектору – енергетична незалежність та енергетична безпека держави. Здатність бути самодостатньою та експортувати енергетичні ресурси, приєднатися до всієї Європи у переході до зеленої енергії та гарантувати безпечне середовище для майбутніх поколінь.