Телеміст “Science Bridge: наука для майбутнього України”
21 травня 2024 року з ініціативи Ради проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти та за підтримки Харківського ІТ Кластера відбувся масштабний телеміст “Science Bridge: наука для майбутнього України”. Захід об’єднав понад сотню науковців, представників наукових та освітніх установ з різних куточків країни.
Метою телемосту стало обговорення актуальних питань розвитку науки в Україні в умовах сьогодення та визначення стратегічних напрямків її подальшого становлення. Учасники заходу мали змогу поділитися досвідом, обмінятися ідеями та виробити спільне бачення майбутнього української науки.
Учасників телемосту від науковців Дніпропетровської області привітав Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. Він відмітив, що Дніпро є не тільки гуманітарним, військовим, але й потужним освітнім і науковим ХАБом. Наука є фундаментом, того щоб Україна була не тільки аграрною країною. Освіта – це майбутнє наших дітей, щоб збудувати сильну і незалежну державу.
Представляючи платформу Українського державного університету науки і технологій, з привітанням виступив в.о. ректора Костянтин Сухий: “УДУНТ- молодий університет, створений на базі 5 університетів, але у нього 125-річна історія, і ми плануємо своє майбутнє. Війна вимагає швидко реагувати на виклики. Нам потрібен діалог між владою, освітою і виробництвом. Потрібно відбудовувати оборонний комплекс країни, щоб впевнено крокувати в бік Європи. Крокуємо до Перемоги!”
Від УДУНТ взяв слово і директор ННІ ПДАБА Владислав Данішевськтй. Він подякував організаторам за захід і сказав, що зараз є унікальний шанс модернізації країни. Тому вкрай потрібно об’єднання наукових колективів в великий науковий кластер.
Під час телемосту учасники обговорили низку важливих питань, зокрема:
- Вплив війни на наукову сферу та шляхи її відновлення та розвитку.
- Роль науки у зміцненні обороноздатності країни.
- Співпраця науки з бізнесом для впровадження інновацій.
- Підготовка кадрів для наукової сфери.
- Інтеграція української науки до світового наукового простору.
Учасники телемосту дійшли спільного висновку, що наука відіграє ключову роль у розвитку України та її майбутньому. Для досягнення успіху в цій сфері необхідні спільні зусилля влади, наукової спільноти та бізнесу.
“Science Bridge: наука для майбутнього України” став майданчиком для продуктивного діалогу та обміну досвідом. Захід продемонстрував єдність та рішучість українських науковців йти до перемоги та будувати успішне майбутнє своєї країни.