Енерго-інноваційний Хаб

Згідно з програмою проекту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ GmbH) за дорученням Уряду Німеччини, у 2019 році створено Енерго-інноваційний Хаб при ПДАБА, що слугуватиме платформою для навчальних та просвітницьких заходів у сфері енергоефективності.

Під патронатом Енерго-інноваційного хабу регулярно організовуються вебінари та семінари, які охоплюють широкий спектр тем в області енергоефективності. Ці заходи призначені не лише для надання актуальних знань та практичних навичок, але й для стимулювання обміну досвідом між фахівцями, науковцями та всіма зацікавленими сторонами, що прагнуть внести вклад у стале енергетичне майбутнє.

Згідно зі стратегією розвитку академії діяльність Хабу базується на освіті, практиці, науці та нормотворчості. Кінцева мета – трансформація в Зелений Університет. Маємо можливість надавати освітні послуги згідно сучасних європейських стандартів. В минулому семестрі було проведено навчання за дисципліною «Контроль якості у будівництві енергоефективних будівель» для магістрів-науковців. З цього року після внесення корегувань в освітню програму ця дисципліна викладається і для магістрів-науковців, і для магістрів-професійників.

Більш детальну інформацію про проект та Енерго-інноваційний Хаб отримайте за посиланням.

Освітня програма: “Енергоаудит та енергоефективність в будівництві”. Практичне навчання проводиться на базі обладнаної лабораторії з енергоаудиту та енергосертифікації Енерго-інноваційному Хабу. Ви отримаєте можливість ознайомитись та працювати з сучасним обладнанням та матеріалами, що надано в рамках проекту. Більш детальну інформацію про обладнання і партнерів проекту отримайте із 3-D туру Енерго-інноваційному Хабу за посиланням. Навіть в умовах дистанційного навчання, нам вдалось отримати можливість проводити практичні заняття для груп до 10 осіб з виконанням всіх протиепідемічних заходів.

Зважаючи на теперішню ситуацію в країні, ми ввели важливий Цикл відкритих лекцій (майстер-класів)  «Енергоефективність для кожного», який проходить щотижня. Підписавшись на наш YouTube канал, можна отримувати ще більше цікавого контенту.

Крім підготовки магістрів, активно працює атестаційна комісія з підготовки енергоаудиторів. Більш детальну інформацію щодо проведення навчання на курсах можна знайти за посиланням.

Крім підготовки магістрів, активно працює атестаційна комісія з підготовки енергоаудиторів. Більш детальну інформацію щодо проведення навчання на курсах можна знайти за посиланням.

Триває активна співпраця з Фондом Енергоефективності за курсом «Підготовка енергоаудиторів для роботи з фондом енергоефективності». Використовуючи новітні матеріали, отримані в рамках роботи в проекті, за курсом «Підготовка енергоаудиторів для роботи з фондом енергоефективності” видано 25 сертифікатів.

Незважаючи на складний час, Енерго-інноваційний Хаб м. Дніпро намагається допомагати державі практичною діяльністю Хабу:

  • технічне обстеження та енергоаудит будівель;
  • тепловізійне обстеження;
  • розробка проектів активних будівель, проектів підвищення енергоефективності будівель;
  • енергосертифікація будівель;
  • інструментальний енергоаудит – проведення BLOW DOOR тесту (повітропроникності будівлі).

Активна робота Хабу ведеться з бізнес-партнерами. На сьогодні вже офіційно підписано більше 25 Меморандумів про співпрацю.

Енерго-Інноваційний ДніпроХаб  співпрацює з державою, працюючи на користь, допомагаючи суспільству в енергоефективній грамотності, готуючи фахівців та спеціалістів у цій галузі. Зараз це найактуальніше питання, розвитку і відбудови України.

На базі Енерго-інноваційного ДніпроХабу проводяться вебінари, наукові конференції, тренінги, ін. На 2024 рік:

  • У рамках співпраці між «Українським державним університетом науки і технологій» та Енерго-інноваційного Хабу м. Дніпро, в межах виконання міжнародного проєкту UKRENERGY та в рамках компоненту «Професійної кваліфікації» проекту «Реформи в сфері енергоефективності в Україні», що виконується Німецький товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням уряду Німеччини, 20-22 грудня 2023 року було проведено тренінг «Підготовка з енергетичної ефективності, енергетичного аудиту будівель та обстеження технічних установок» для працівників «Укрзалізниці» щодо підвищення їх рівня кваліфікації та знань з енергоефективності та енергоаудиту.
  • Науково-практична конференція «Просування енергоефективності та підготовка фахівців для відновлення України» (13.03.2024р.). Мета заходу: Популяризація результатів наукових досліджень та практичного досвіду у сфері енергетичної ефективності та інноваційних технологій при відбудові України. Залучення закладів професійної (професійно-технічної) освіти та закладів вищої освіти, а також представників бізнесу та влади до освітньої та науково-практичної діяльності, спрямованої на підготовку фахівців для відновлення України. Захід під егідою Європейського року навичок. Захід реалізується в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER), що реалізується в Україні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини. Захід реалізується в рамках проєкту 101082898 – UKRENERGY, що співфінансується Європейським Союзом: «Інноваційні магістерські курси на підтримку покращення енергетичного та вуглецевого сліду будівельного фонду України».
  • Регіональний вебінар «Шляхи відновлення зруйнованої інфраструктури міст і регіонів» (14 березня 2024 року).

Вся інформація про Енерго-Інноваційний ДніпроХаб розміщена на сайті.