Рейтинги університету

Рейтинги університету є важливим критерієм при виборі навчального закладу. Вони складені як національними, так і міжнародними експертами, охоплюють різноманітні аспекти діяльності університетів, включаючи якість навчання, наукові досягнення, міжнародну репутацію, а також інфраструктуру та ресурси. Ці рейтинги допомагають абітурієнтам та їх батькам зробити об’єктивний вибір навчального закладу, враховуючи їхні особисті потреби та амбіції. Важливо також пам’ятати, що рейтинги – це лише один із багатьох факторів, які варто враховувати при виборі університету.

За підсумками рейтингування УДУНТ зайняв 15 місце у рейтингу ефективності участі ЗВО України в головних конкурсах наукових проєктів в 2023 році.

За умов суттєвого скорочення фінансування ЗВО України у 2023 році за програмою 2201040 «Наукова і науково-технічна діяльність закладів вищої освіти та наукових установ» за рахунок загального фонду університети намагались нарощувати участь у грантовій діяльності.

Використовуючи інформацію з відкритих джерел (дані Інформаційної служби ЄС – Community Research and Development Information Service (CORDIS), EACEA Projects Results Platform, МОН, КМУ, Національного фонду досліджень України) Центр міжнародних проєктів “Євроосвіта” визначив рейтинг ефективності участі ЗВО України в головних конкурсах наукових проектів (міжнародних і вітчизняних) у 2023 році.

Університети брали участь у конкурсах науково-дослідних робіт чотирьох видів:

  1. Спільні конкурси науково-дослідних робіт у рамках двосторонніх міжурядових програм науково-технічної співпраці;
  2. Конкурс проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених;
  3. Конкурс проєктів які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020»;
  4. Конкурс на науково-технічні (експериментальні) розробки та науково-технічну продукцію за державним замовленням.

За наукометричними показниками бази даних рейтингу Scopus 2024 УДУНТ посідає 43 місце серед 214 ЗВО України та 5 місце у місті Дніпро.

База даних Scopus містить понад 50 млн реферативних записів та є інструментом для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях світу.

За даними рейтингу «Топ-200 Україна 2023», створеного відповідно до Берлінських принципів ранжування університетів, УДУНТ посів 64 місце серед ЗВО України та 4 місце в Дніпровському регіоні.

За даними рейтингу “Консолідований рейтинг закладів вищої освіти України 2023 року“, УДУНТ посів 84-85 місце з 239 ЗВО України, та 6 місце серед закладів вищої освіти Дніпра.

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено консолідований рейтинг закладів вищої освіти України 2023 року.

У якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України використані найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні рейтинги навчальних закладів України: “Топ-200 Україна”, “Scopus” та “Бал ЗНО на контракт”, кожен з яких використовує різні критерії оцінювання вищих навчальних закладів.

Отриманий узагальнений рейтинг підсумовує рейтингові місця навчальних закладів за версією “Топ-200 Україна”, “Scopus” та “Бал ЗНО на контракт”.

Український державний університет науки і технологій серед 134 університетів посідає 59 місце у рейтинговому списку Моніторингу працевлаштування закладів вищої освіти у сфері управління МОН, 2 місце серед університетів м. Дніпро.