Робота з МАН та ліцеями

Кафедра українознавства, документознавства та інформаційної діяльності Придніпровської державної академії будівництва та архітектури має глибоку історію успішної співпраці з комунальним позашкільним навчальним закладом «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради. Розвиваємо різні форми взаємодії: робота в журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України (у 2023 р. та 2024 р. доценти кафедри Богуславська Лариса Георгіївна та Мамчич Інна Петрівна брали участь як члени журі обласного етапу конкурсу (секція «Літературна творчість» наукового відділення «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство»). Консультативна робота науковців щодо підготовки до наступного етапу конкурсу не менш важлива (манівець Окользін Микита став призером Всеукраїнського конкурсу-захисту, виборовши ІІ місце в Україні в 2022 р.).

Незмінно цікавими є гурткові заняття для слухачів МАН; привертають увагу і науково-популярні лекції, прочитані викладачами кафедри в межах співробітництва з Малою академією («Мова – ієрогліфи, національні коди, незрозумілі лише для ворога», березень 2023 р., тощо). Важливим кроком для вихованців МАН на шляху до науки стала участь у настановних сесіях, а саме «Інноваційні процеси в сучасній українській літературній мові» (про тенденції розвитку мови на сучасному етапі, які потрібно урахувати, готуючи науково-дослідну роботу (грудень 2021 р.), «Науково-дослідницька робота МАНівця в запитаннях і відповідях» (жовтень 2022 р. та 2023 р.), «Захист науково-дослідницької роботи: складники успіху» (грудень 2023 р.), проведених викладачами кафедри.

Навички наукового пошуку та м’які навички (soft skils) розвивають молоді дослідники, навчаючись на літніх профільних школах (розробник освітньої програми – доцент Мамчич І. П.), наприклад, за темою «Лексико-семантична система сучасної української літературної мови» на науковому відділенні «Мовознавство» (червень 2021 р.) та «Мовна ідентичність дослідника» на науковому відділенні «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство» (червень 2023 р.).

Щиро діляться своїм досвідом викладачі кафедри з молодим поколінням дослідників і з колегами під час спільнодії на різноманітних семінарах-практикумах, коворкінгах, на освітніх Форумах, під час роботи журі «GENIUS Olympiad» національного відбору Олімпіади геніїв України, які організовує Національний центр «Мала академія наук України».

Мала академія наук – це захопливий світ, світ науки, нових знань, спілкування, нових знайомств і друзів. Добрими провідниками в цей світ стають досвідчені науковці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. Долучайтеся!