Програми академічної мобільності в Ірландії

НАВЧАННЯ В ІРЛАНДІЇ

Ірландія має давні та славні традиції в галузі освіти, які сходять до Середньовіччя. Ці традиції збереглися дотепер, що дозволяє підтримувати високий рівень освіти відповідно до міжнародних вимог і постійно збільшувати кількість іноземних студентів, зацікавлених в ірландській освіті.

Вступ до ірландських університетів проводиться відповідно до чинної системи конкурсного відбору. Вимоги до вступників високі.

Більшість із семи ірландських університетів побудовано за класичною моделлю. Тобто вони пропонують навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра та доктора наук з широкого спектру дисциплін. Навчальний процес являє собою комбінацію лекцій, семінарів, практичних занять, лабораторних робіт і консультацій з куратором або науковим керівником.

Вища освіта дає можливість отримання таких ступенів і кваліфікацій:

• Сертифікат про вищу освіту. (2-річний стаціонарний курс навчання);
  • Простий бакалаврський ступінь. (3-річний стаціонарний курс навчання);
  • Почесний бакалаврський ступінь. Курс навчання – 3 або 4 роки. Диплом про закінчення видається випускникам, націленим на подальшу професійну перепідготовку. Для студентів, які вже здобули простий бакалаврський ступінь, курс триває, як правило, 1 рік;
  • Магістерський ступінь. Присуджується у результаті проведення наукового дослідження або проходження відповідної програми навчання тривалістю зазвичай від 1 до 2 років;
  • Докторський ступінь. Зазвичай докторське дослідження оригінальної теми займає щонайменше 3 роки.

СТИПЕНДІЇ ТА ГРАНТИ

На жаль, можливостей для одержання повністю або частково безкоштовної освіти в Ірландії зовсім небагато. Кілька стипендій іноземним студентам регулярно виділяють самі університети та коледжі. Умови та принципи їхнього розподілу кожен вищий навчальний заклад встановлює самостійно.

Крім того, можна претендувати на стипендії Департаменту науки та освіти Ірландії (Department of Education and Science, International Section). Три таких стипендії виділяють щорічно для студентів країн СНД: одна, що повністю покриває витрати на річне навчання в ірландському університеті, і дві – на навчання в мовній школі терміном до трьох місяців.

Існує програма культурного співробітництва між Ірландією і Україною, яка ставить за мету розвиток і зміцнення культурних і освітніх зв’язків між двома країнами. В рамках цієї програми студентам з України Міністерство освіти і науки Ірландії виділяє певну кількість стипендій для однорічного навчання на етапі аспірантури та надає допомогу у відвідуванні літніх університетських шкіл.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ: