НАВЧАННЯ У ГРЕЦІЇ

У Греції існують 18 вищих навчальних закладів університетського типу (AEI) і 14 вищих навчальних закладів технічної освіти (TEI). Останні є невід’ємною частиною системи вищої освіти, але належать до неуніверситетського сектору. У Греції існують також військові академії. Дипломи, видані випускникам деяких приватних вищих навчальних закладів, не визнаються державою.

Університетська освіта складається з трьох ступенів.

• ПЕРШИЙ СТУПІНЬ: базовий курс (Proptychiakes Spoudes). Базові університетські програми тривають 4 роки, після їх закінчення випускникам присвоюється вчений ступінь Ptychio з відповідної галузі.
  • ДРУГИЙ СТУПІНЬ: магістратура (Metaptychiakon Spoudes). Післядипломна освіта першого рівня триває мінімум 4 семестри, після чого випускникові видається диплом про спеціалізовану післядипломну освіту. Така навчальна програма може бути пройдена в університеті або науково-дослідному інституті за кордоном, але ступінь присвоюється в Греції.
  • ТРЕТІЙ СТУПІНЬ: докторантура (Didaktorikes Metaptychiakes Spoudes). Ступінь доктора наук (Didaktoriko) присвоюється після публічного захисту докторської дисертації. Робота здобувача має бути оригінальною і демонструвати прогрес в дослідженні обраної області. Тривалість навчання за програмою докторського циклу складає щонайменше 3 роки.

СТИПЕНДІЇ ТА ГРАНТИ

ДЕРЖАВНИЙ СТИПЕНДІАЛЬНИЙ ФОНД ГРЕЦІЇ (I.K.Y)

ДЕРЖАВНИЙ СТИПЕНДІАЛЬНИЙ ФОНД ГРЕЦІЇ (I.K.Y) надає стипендії іноземним студентам для навчання на третьому циклі освіти і для постдокторських студій.

Типи стипендій:

• стипендії для PhD студентів: 1-4 роки;
  • стипендії для отримання магістерського диплому: 1-3 роки;
  • постдокторські студії: від 6 місяців до 1 року;
  • стипендії для вивчення грецької мови, літератури, філософії, історії мистецтва для викладачів цих дисциплін: від 6 місяців до 1 року;
  • стипендії для відвідання семінарів зі спеціалізації «мистецтво»: від 1 до 2 років;
  • стипендії для збору інформації для написання дисертаційного дослідження в іншій країні: 1 рік.

Державний стипендіальний фонд Греції не визначає пріоритетних напрямків освіти. Єдиною умовою є наявність заявленої дисципліни в грецькому університеті, обраному кандидатом. Перевага надається тим, хто попередньо налагодив стосунки із грецьким університетом чи з професором з нього. Також важливим критерієм є знання грецької мови.

Програма з вивчення новогрецької мови і культури відкрита для студентів з Центральної та Східної Європи та з країн СНД. Студенти повинні мати базову вищу освіту з гуманітарних наук.

СТИПЕНДІЇ ФОНДУ ОЛЕКСАНДРА ОНАССІСА

Цей фонд щорічно виділяє декілька стипендій для навчання у грецькій інтернатурі протягом 12 або 6 місяців.

Існують також стипендії для літньої школи в Афінському технічному університеті та Салоніках.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ: