Програми академічної мобільності в Болгарії

НАВЧАННЯ У БОЛГАРІЇ

Відповідно до ухваленого у 1995 року Закону про вищу освіту в Болгарії запроваджено багаторівневу структуру академічних кваліфікацій:

• 3-річне навчання в інститутах і коледжах, по закінченню якого випускник отримує диплом про вищу освіту і кваліфікацію «спеціаліст»;
  • 4-річне навчання в університеті, по закінченню якого випускник отримує ступінь бакалавра;
  • 5 – річне навчання в університеті з подальшим присвоєнням ступеню магістра;
  • 3-річна післявузівська підготовка з подальшим присвоєнням докторського ступеню.

Освітні програми різних типів та ступенів пропонують болгарські університети, спеціалізовані інститути й коледжі.

В університетах можна отримати ступені бакалавра, магістра та доктора з різних дисциплін, які належать до сфери гуманітарних, природничих, суспільних або технічних наук. Університети також ведуть широку науково-дослідницьку діяльність.

Спеціалізовані вищі школи передбачають насамперед вивчення однієї пріоритетної сфери. Програми відповідають освітнім і професійним вимогам для ступеня бакалавра.

СТИПЕНДІЇ

Іноземні громадяни можуть вступати до вузів на тих же умовах, що й громадяни Болгарії, якщо вони: постійно проживають в Болгарії; є резидентами іншої держави, що мають болгарське походження; мають статус біженців. Ці категорії абітурієнтів складають вступні іспити і зараховуються відповідно до державної квоти на поточний рік. У разі зарахування вони оплачують 30% від загальної вартості навчання, розмір якої залежить від обраної спеціальності.

Іноземні громадяни, які не належать до згаданих вище категорій, зараховуються до вузів за умови повної оплати своєї освіти.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ: