Програми академічної мобільності у Литві

НАВЧАННЯ У ЛИТВІ

Литовські університети пропонують бакалаврські, магістерські та докторські програми, курси підготовки творчих професіоналів високого рівня, аспірантські програми, а також можливості для проведення наукових досліджень.

Університетська освіта в Литві триступенева:

• І СТУПІНЬ. Базовий курс бакалавріату (bakalauras) або професійної підготовки фахівців зазвичай триває чотири роки.
  • ІІ СТУПІНЬ. Спеціальна або магістерська освіта (magistras), інтегроване навчання. Після успішного закінчення базової програми можна продовжити навчання в рамках програм професійної підготовки тривалістю 1-2 роки або магістерських програм тривалістю від 1,5 до 2років. Існують також інтегровані програми (поєднують перший і другий рівень університетської освіти) тривалістю від 5 до 6 років.
  • ІІІ СТУПІНЬ. Освіта в рамках третього ступеню націлена на підготовку дослідників (doctorantūra); художників, музикантів, викладачів мистецтвознавства (menoaspirantūra) і медичних фахівців (residentūra). Докторські програми тривають 4 роки і доступні кандидатам, які завершили другий рівень університетської освіти, а також мають аналогічний (докторський) рівень освіти. Після завершення курсу докторантури кандидат повинен публічно захистити докторську дисертацію. Програми докторантури організовують спільно університети та дослідницькі інститути.

ОСВІТА В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ НЕУНІВЕРСИТЕТСЬКОГО ТИПУ

Коледж – це вищий навчальний заклад, де акцент роблять на неуніверситетському прикладному навчанні (у рамках одного ступеня), здійснюють практичні дослідження та розвивають професійні навички. Випускники коледжу зазвичай можуть брати участь у програмах, метою яких є підвищення професійної кваліфікації. З 2007 р. у навчальних закладах неуніверситетського типу запроваджено вчений ступінь бакалавра.

СТИПЕНДІЇ ТА ГРАНТИ

Литовська Республіка щорічно пропонує іноземним студентам стипендії на участь у навчальних програмах (1-2 семестри) з литовських (балтійських) досліджень. За детальнішою інформацією про порядок і терміни подання заявок звертайтеся до Фонду підтримки студентських обмінів (Education Exchanges Support Foundation), який уповноважений Міністерством освіти і науки Литовської Республіки проводити програми обмінів, або до Посольства Литовської Республіки.

ЛІТНІ КУРСИ

Литва щорічно надає іноземним студентам стипендії для навчання на літніх курсах литовської мови та культури, які організовують литовські університети. Останній термін подачі заявок на такі курси – 1 квітня. За детальнішою інформацією слід також звертатися до фонду або до посольства.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ: