Переможці конкурсів проєктів досліджень за рахунок держбюджету України 2024

Шановні колеги!

Згідно наказів Міністерства освіти і науки України від 27 грудня 2023 року №1569 та №1572 за результатами конкурсів проєктів досліджень та розробок, що будуть фінансуватись з 2024 року за рахунок коштів державного бюджету України, до числа переможців увійшли 13 проєктів, керівниками яких є провідні науковці об’єднаного Українського державного університету науки і технологій.

З них: 9 проєктів, керівниками яких є співробітники ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”, 2 проєкта під керівництвом науковців Українського державного університету науки та технологій, 2 проєкта – Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»:

 1. Комбінована переробка кольорового лому з отриманням металів стратегічної чистоти для оборонного комплексу (Керівник проєкту – Скнар Юрій Євгенович)
 2. Композиційні радіопоглинаючі матеріали на основі шпінельних феритів для захисту біологічних та технічних об’єктів від електромагнітного випромінювання (Керівник проєкту – Фролова Лілія Анатоліївна)
 3. Створення твердих ракетних палив на основі вітчизняної та доступної сировини для засобів ураження до 5000 км (Керівник проєкту – Бєляновська Олена Анатоліївна)
 4. Комплексна енергетична система генерації енергії з одночасним виділенням та накопиченням водню (Керівник проєкту – Нефедов Володимир Георгійович)
 5. Ресурсозберігаюча технологія переробки українських рутилових і ільменітових концентратів в інноваційний легований титан губчастий подвійного призначення (Керівник проєкту – Овчинников Олександр Володимирович)
 6. Розробка новітніх заходів визначення та знешкодження забрудників, що потрапляють у довкілля внаслідок військових дій (Керівник проєкту – Коваленко Ігор Леонідович)
 7. Фундаментальні аспекти електрохімічних процесів створення і функціонування електрокаталізаторів для “зеленої” водневої енергетики (Керівник проєкту – Проценко Вячеслав Сергійович)
 8. Надвисокочастотна радіопрозора та ударостійка кераміка в системі RO – Al2O3 – SiO2 – SiC – Si3N4 для високоточного ракетного озброєння та комбінованих засобів захисту (Керівник проєкту – Амеліна Олександра Андріївна)

Проєкт молодих вчених:

 1. Електросинтез полі функціональних фото- та електрокаталізаторів нового покоління на основі титану з евтектичних іонних рідин (Керівник проєкту – Шмичкова Леся Борисівна)

Український державний університет науки і технологій:

 1. Розробка інноваційної технології виробництва жароміцних труб для авіаційної промисловості України (Керівник проєкту – Фролов Ярослав Вікторович)
 2. Децентралізована система моніторингу стану об’єктів критичної інфраструктури транспорту із інтелектуальним прикриттям (Керівник проєкту – Босий Дмитро Олексійович)

Придніпровська державна академія будівництва та архітектури:

 1. Індустріальні архітектурно-конструктивно-технологічні системи будівель з інтегрованими укриттями для відбудови соціальної інфраструктури України за технологіями рециклінгу та розподіленої енергетики (Керівник проєкту – Нікіфорова Тетяна Дмитрівна)

Проєкт молодих вчених:

 1. Науково-практичні засади проектування біопозитивних реабілітаційних будівель для ветеранів та цивільних, постраждалих внаслідок російсько-української війни (Керівник проєкту – Шехоркіна Світлана Євгенівна).

 

Це ще один доказ злагодженої та продуктивної співпраці наукових шкіл та представників колективів закладів освіти, що стали повноцінними членами великого та потужного науково-освітнього закладу Дніпропетровщини!

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успішних досліджень, плідної праці та наукових досягнень!

Перемоги нам та Україні!