Музеї

Музеї університетів є важливими культурними та освітніми центрами, які відображають багату історію та дослідницьку діяльність університетського середовища. Ці музеї є місцями, де студенти, викладачі та відвідувачі можуть вивчати колекції документів та інших матеріалів, які відображають різноманітні аспекти життя та діяльності університету.

Музеї Українського державного університету науки і технологій пропонують різноманітні експозиції, присвячені історії навчально-наукових інститутів, їх видатним вченим та досягненням у науці та освіті. Крім того, співробітники музеїв часто організовують тимчасові виставки, екскурсії, лекції та інші заходи, що сприяють популяризації науки та культури серед студентства та громадськості. Музеї університету є не лише місцями зберігання цінних історичних матеріалів, але й важливими центрами освіти та культурної спадщини, які зберігають та просувають цінності та досягнення університетської спільноти.

Музей історії Дніпропетровського державного технічного університету залізничного транспорту заснований у 1982 році.

В колекції представлені понад 1000 експонатів, які розміщені на площі в 220 квадратних метрів.

Музей обчислювальної техніки Дніпропетровського державного технічного університету залізничного транспорту створений і відкритий у 2002 році до 40-річчя Обчислювального центру університету колективом співробітників при всебічній допомозі й підтримці з боку ректорату.

У музеї можна побачити зразки ЕОМ усіх поколінь – від однієї з перших електронно–обчислювальних машин «Урал–3» до сучасних персональних комп’ютерів.

Народний музей історії Національної металургійної академії України заснований 12 жовтня 1974 року.  Звання “народний” присвоєно музею в 1978 році. Експозиція музею Національної металургійної академії України (НМетАУ) містить 7 розділів, які розкривають періоди розвитку ВНЗ.

Фонди музею містять близько 4000 експонатів, 10 з яких є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України.

Музей історії Придніпровської державної академії будівництва та архітектури заснований 30 квітня 1975 року. Музей складається з 8 розділів, в яких висвітлено різні етапи діяльності університету, матеріали експозиції розміщені в хронологічному порядку та структуровані по групах.

В музеї проводяться виставки студентських робіт і досягнень (дипломи, сертифікати, подяки за участь в конференціях, олімпіадах, конкурсах, кубки за спортивні здобутки та здобутки в художній самодіяльності).

Музей історії Українського державного хіміко-технологічного університету засновано 28 лютого 1978 року, а звання “народного” музей отримав в 1987 році.

В фондах музею знаходяться понад 2500 експонатів, 3 з яких входять до музейного фонду України. На базі музею заснована волонтерська студентська група «Пошук», яка допомагає збирати матеріал з історії факультетів.