Історія університету

Український державний університет науки і технологій – сучасний університет з давньою історією.

Університет поєднує колективи п’яти закладів вищої освіти м. Дніпро. Найстаріший з них, Національна металургійна академія України, веде свій родовід з 1899 року – з часу заснування Катеринославського вищого гірничого училища. Цей заклад розпочав підготовку інженерів для підприємств гірничодобувної і металургійної галузей півдня Росії. Інституційне становлення інших закладів забезпечили наукові школи, історія яких сягає початку ХХ століття.

За весь період існування нашими колективами підготовлено понад 240 тисяч фахівців для різних галузей економіки: залізничного транспорту, металургії, хімічної промисловості, будівництва та багатьох інших сфер народного господарства України. Затребувані наші фахівці і за кордоном.

Освіта і наука справляють визначальний вплив на розвиток суспільства і держави. Свідченням цього є той вагомий внесок, який зробили наші викладачі, науковці і студенти на таких ключових етапах розвитку країни, як створення провідних галузей важкої промисловості під час індустріалізації 1930-х років, відбудова промислової інфраструктури Дніпровського регіону та загалом України після Другої світової війни, лідерство Дніпропетровщини у багатьох галузях народногосподарського розвитку у 1960-х–1980-х роках.

Ми впевнені, що і нині колектив Українського державного університету науки і технологій здатен подолати виклики часу і зробити свій вагомий внесок у підготовку фахівців для відбудови і масштабної модернізації України та її входження до Європейського Співтовариства демократичних країн.

Колектив кожного ЗВО, який увійшов до складу Українського державного університету науки і технологій, пишається своїми досягненнями і дбає про збереження історії й традицій свого навчального закладу. Докладно з віхами минулого наших колективів можна ознайомитися на сторінках навчально-наукових інститутів:

Віднині історію становлення і розвитку Українського державного університету науки і технологій пишемо разом!

31 березня 2021 р. ухвалено розпорядження Кабінету Міністрів України № 258-р «Про утворення Українського державного університету науки і технологій» (УДУНТ). Статут нового університету було затверджено Міністерством освіти і науки України 25 червня 2021 р. (наказ № 714), введено в дію наказом ректора університету 2 липня 2021 р. Того ж дня ректором університету ухвалено наказ № 02 «Про утворення Українського державного університету науки і технологій».

На цьому етапі до складу новоствореного університету увійшли колективи Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна і Національної металургійної академії України.

11 липня 2023 р. ухвалено розпорядження Кабінету Міністрів України № 620-р «Про реорганізацію державного вищого навчального закладу “Український державний хіміко-технологічний університет” та Придніпровської державної академії будівництва та архітектури». Обидва ЗВО увійшли до складу Українського державного університету науки і технологій.

Нині УДУНТ являє собою потужний багатогалузевий заклад освіти і науки як у Дніпровському регіоні, так і загалом в Україні.