Проректор Ольга Рижова про державні гранти на навчання

В Україні вже цьогоріч втілять у життя реформу вищої освіти. Зокрема, абітурієнтам під час вступу у виші надаватимуть гранти на навчання. У лютому 2024 року Комітет Верховної Ради, який займається питанням освіти, науки та нововведень, порадив парламенту схвалити новий законопроєкт. Цей документ може створити систему, де оплату за навчання у вишах буде покривати держава через спеціальні гранти. Ідея цих реформ стисло пояснив Денис Шмигаль, прем‘єр-міністр України: “Зараз 60% студентів навчається на контракті. Наша мета ж, навпаки, щоб понад 60% студентів отримували різні види державної підтримки”.

Отже, що змінює новий законопроєкт про гранти та навчання? Про це докладно розповіла проректор Українського державного університету науки та технології, професор Ольга Рижова в інтерв’ю телеканалу ДніпроТВ 26 березня 2024 року.