Програми академічної мобільності в Бельгії

НАВЧАННЯ У БЕЛЬГІЇ

Освіта в Бельгії перебуває у компетенції спільнот: фламандської у Фландрії, французької у Валлонії та Брюссельському столичному регіоні, німецькомовної – у відповідних кантонах.

Вищу освіту в Бельгії представляють 15 університетів (6 у Фландрії і 9 у Валлонії і Брюссельському столичному регіоні), а також 69 інститутів (22 у Фландрії і 47 у Валлонії).

Стандарти бельгійської освіти є одними з найвищих у світі й продовжують зростати. У 2010 р. чотири бельгійські університети входили до 200 найкращих університетів світу.

Бельгія бере активну участь у Болонському процесі, під впливом якого в системі вищої освіти відбулися значні зміни. У вищих навчальних закладах з 2004 – 2005 навчального року запроваджено трирівневу систему вищої освіти: бакалавріат (ступінь бакалавра), магістратура (ступінь магістра), докторантура (докторський ступінь).

СТИПЕНДІЇ ТА ГРАНТИ

СТИПЕНДІЇ, ЯКІ НАДАЮТЬ СПІЛЬНОТИ БЕЛЬГІЇ

ФЛАМАНДСЬКА СПІЛЬНОТА

Надаються 4 стипендії за спеціальністю для отримання ступеня магістра, кожна з них на 10 місяців. Стипендії, надані фламандською спільнотою, дійсні протягом одного академічного року. При проходженні навчання для отримання ступеню магістра за дворічною програмою після закінчення першого року потрібно оформити нову заявку. Варіанти магістерських програм представлено на сайтах університетів.

Вік кандидатів не повинен перевищувати 35 років. При цьому важливою є їхня академічна успішність. Повідомлення кандидатів про те, що їх відібрано для надання стипендії, відбувається до1 липня.

Стипендії для аспірантів і молодих учених – гранти на дослідження.

Дослідницькі гранти надаються кандидатам, не старшим за 35 років. Вони повинні мати диплом про отримання ступеню магістра, або еквівалентний йому. Кандидатам повідомляють про ухвалене рішення не пізніше, ніж за 6 тижнів до початку дії гранту.

Літні мовні курси. Їх організацією та наданням стипендій займається фламандська спільнота і Нідерландський мовний союз (de Nederlandse Taalunie). Курси розраховані на три тижні й проводяться університетом м. Хасселт і Лінгвістичним центром Гентського університету. Їх призначено головним чином для студентів, які вивчають нідерландську мову, в тому числі з України. Кандидати повинні бути віком від 18 до 35 років й володіти елементарним рівнем нідерландської мови (згідно сертифікату «Нідерландська мова як іноземна»). Фламандська сторона сповіщає кандидатів про своє рішення до 1 квітня. Детальнішу інформацію про літні курси нідерландської мови представлено на сайті.

ФРАНЦУЗЬКА СПІЛЬНОТА

Стипендії за фахом для отримання ступеню магістра надаються незалежно від предмету вивчення. Їх призначено головним чином для студентів четвертого або п’ятого курсів, які володіють французькою чи англійською мовою на рівні не нижче середнього й приступили до написання дипломної роботи. Стипендії за спеціалізацією надаються в рамках квоти на період від 2 до 8 місяців.

Стипендії для аспірантів і молодих вчених/дослідників – гранти на дослідження.

Дослідницькі гранти надаються незалежно від предмету дослідження. Цільова група – аспіранти, фахівці, науковці. Стипендії надаються в рамках квоти на період від 2 до 8 місяців.

Літні мовні курси. Літні курси призначено для бажаючих удосконалити знання французької мови і культури в освітніх, професійних та інших цілях. Їх розраховано, зокрема, на майбутніх викладачів французької мови. Курси проходять у містах Льєж, Лувен, Монс.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ: