Будівельне виробництво та геодезія

 

 

alt: Новини

 


ДОСВІД ЗАЛУЧЕННЯ ФАХІВЦІВ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ ДО ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ЗДОБУВАЧІВ

З метою підвищення якості підготовки здобувачів вищої освіти і покращення навчального процесу за освітньою програмою «Промислове і цивільне будівництво», сприянню досягнення цілей та програмних результатів навчання на кафедрі йде плідна робота з представниками бізнесу, з роботодавцями, яких залучають до освітнього процесу і запрошують до зустрічей зі здобувачами з метою популяризації здобуття освіти будівельника і висвітлення перспектив працевлаштування випускників.

Так, 19 листопада 2021р. на громадських засадах до проведення лекційного заняття з курсу «Виробнича база будівництва» в гр.ПБ-1811 було залучено HR менеджера компанії «Вилико» (м. Дніпро, вул. Лазаряна, 3а) Бондар Ольгу.

Зустріч відбулася у форматі Zoom-конференції. Компанія «Вилико» розробляє презентації об’єктів нерухомості – InsideMaps technology Україна, а саме 3D-тури об’єктів нерухомості; плани поверхів для онлайн-переглядів; 3D-моделі Inside Maps; створення віртуальних турів на картах Google (Компанія сертифікована Google).

 

В ході зустрічі менеджером О.Бондар були озвучені пропозиції з працевлаштування для здобувачів за ОП «Промислове і цивільне будівництво».

06 грудня 2021 року на громадських засадах було залучено до викладання дисципліни «Управління проектами і трудовими ресурсами в будівництві» інженера І категорії тендерного відділу Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Слободенюк Марину Сергіївну.

Марина Сергіївна закінчила Придніпровську державну академію будівництва та архітектури, магістр з фінансів. Має 12 років виробничого стажу у сфері тендерних процедур і закупівель, пов’язаних з будівельних процесом у дорожній галузі.

Лекція була проведена відповідного до робочої програми дисципліни «Управління проектами і трудовими ресурсами в будівництві» (викладач к.т.н., доц. КосячевськаС.М.). Тема заняття «Проведення торгів для реалізації проекту. Тендерні процедури». Заняття відбулося за планом, що представлений на сторінці навчальної дисципліни в системі Лідер (//lider.diit.edu.ua/mod/lesson/view.php?id=40413&pageid=126861&startlastseen=no).

 

На заняття було запрошено здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – студентів III і IVкурсів факультету ПЦБ, що навчаються за ОП «Промислове і цивільне будівництво» (рівень «бакалавр»). Усього присутніх 11 осіб. Запис заняття розміщено на сторінці навчальної дисципліни в системі Лідер (//lider.diit.edu.ua/mod/resource/view.php?id=69801).

Такі заняття стають доброю традицією на кафедрі. Вони дуже цінні для здобувачів, тому що дають можливість оцінити рівень на кафедрі підготовки відповідно до реалій виробничого процесу і запиту на знання та вміння випускників. Деякі відгуки здобувачів: Драган В., здобувач ступеню «магістр», ст.гр.ПБ-2021: «Такий досвід набуття знань дуже корисний і дає змогу оцінити свої знання з точки зору майбутніх викликів і необхідних компетенцій»; Московцев М., здобувач ступеню «бакалавр», ст.гр.ПБ-1811: «Лекція, що прочитана фахівцем з виробництва більш цікава у сприйнятті. А її прив`язка до плану занять дає повне відчуття того, що матеріал, який ми вивчаємо має практичну цінність і відповідає нашим майбутнім завданням».

08 грудня 2021р. до викладання лекції за дисципліною «Технологія будівельного виробництва» (викладач д.т.н., проф. Нетеса М.І.) Заняття проводив інженер-конструктор Прокуратов Олександр Юрійович, власник проектної організації «ФОП Прокуратов О.Ю.» для здобувачів першого бакалаврського рівня освіти (гр.ПБ1811, гр.ПБ19120, гр. ПБ1911, гр.МТ1911, гр.МТ1912).

 

Під час лекційного заняття розглядались питання організації виконання робіт в складних гідрогеологічних умовах м. Дніпро, а також в умовах ущільненої забудови ділянок в історичній та центральній частинах міста. Виконувався акцент на використання сучасної малогабаритної та високопродуктивної будівельної техніки, розглядались проблеми організації доставки матеріалів, зокрема швидкотвердної будівельної суміші, в умовах інтенсивного міського дорожнього руху. Окремо зосереджувалась увага на проблемі розташування, збирання, експлуатації та розбирання великогабаритних (довжина стріли до 60 м, висота крану до 120 м) баштових кранів на прикладі застосованих на об’єктах Liebherr 154 EC-H 6 німецького виробництва.

Прокуратов О.Ю. займається проектуванням несучих конструкцій категорії СС3. Під його керівництвом розроблялися проекти таких знакових об’єктів як «Нове будівництво багатофункціонального комплексу житлового та громадського призначення з паркінгом  по вул. Набережній Перемоги, 128, 128К, у м. Дніпрі» (2-поверхова стилобатна частина та дві 24-поверхові будівлі), «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку із вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та паркінгом по вул. Січеславській Набережній, в районі будинку №39 у м. Дніпро» (4-поверхова стилобатна частина та 32-поверхова будівля), а також ряду інших об’єктів класів відповідальності СС2 та СС3 в м. Дніпро та м. Київ.

Окрім того Прокуратов О.Ю. активно залучає до практичного навчання здобувачів за ОП «Промислове і цивільне будівництво». ФОП «Прокуратов Олександр Юрійович» надає місця для виробничої практики, співпрацює в межах дипломування здобувачів. На занятті також Прокуратов Олександр Юрійович висловив активну позицію і намір працевлаштувати найбільш успішних здобувачів в разі їхньої згоди отримати практичний досвід в проектній організації, що активно розвивається і виконує дійсні замовлення у будівництві.

Проведення подібних заходів є доброю традицією для кафедри Будівельне виробництво та геодезія. Період пандемії і карантинні заходи спричинені розповсюдженням вірусу Covid19 дуже обмежили можливості залучення до таких заходів як представників будівельної сфери так і самих здобувачів, враховуючи дистанційний характер навчання. Але використання новітніх технологій (ресурси Internet-мережі, платформа Zoom, система Moodle тощо) дають можливість наблизити навчальний процес до вимог часу і подолати негаразди та виклики, що диктує сучасність.

23 вересня 2020р. було проведено виїзні навчальні заняття для здобувачів вищої освіти за ОП «Промислове і цивільне будівництво» (гр.ПБ-2021, гр.ПБ 1711, гр.ПБ-1811) з дисциплін «Технологія будівельного виробництва» (викладач Нетеса М.І.), «Організація будівництва» (викладач Косячевська С.М.) та «Управління будівництвом» (викладач Нікіфорова Н.А.) на базі будівельного майданчику ЖК BARTOLOMEO RESORT TOWN за адресою Набережна Перемоги, буд. 9Б.

 

Керівниками групи (викладачі дисциплін) від університету було призначено доценти Нікіфорова Н.А., Косячевська С.М., Нетеса А.М. Практичні заняття проводив представник забудовника (Приватне будівельно-монтажне підприємство Строитель-П) начальник ділянки Мітленко Андрій Вікторович.

 

Практичне заняття було проведено з метою ознайомлення з будівельними роботами у житловому комплексі по зведенню каркасу Башти ІІ і по виконанню внутрішнього оздоблення в Башті І. Темою заняття стала «Безпека виконання будівельно-монтажних робіт на будівельному майданчику».