Програми академічної мобільності в Латвії
НАВЧАННЯ У ЛАТВІЇ
Усі акредитовані вищі навчальні заклади управляються автономно. Вони присвоюють своїм випускникам вчені ступені або кваліфікацію фахівців у певних професіях. У системі вищої освіти можна виділити три основні етапи.
Вищу освіту можна отримати в коледжі. Це вищий навчальний заклад, який реалізує програми неуніверсітетського типу, в основному орієнтовані на отримання професійних знань і кваліфікацій. Тривалість навчання в коледжах становить 2 – 3 роки.
У вищій школі впроваджують програми академічної та професійної освіти, що дають право на здобуття вченого ступеню бакалавра через 3 – 4 роки навчання. У більшості випадків передбачено захист дипломної роботи.
Після отримання диплому бакалавра навчання можна продовжити в магістратурі. Диплом магістра (1 – 2 роки навчання після закінчення бакалаврської програми) дає право продовжувати навчання в докторантурі, воно триває 3 – 4 роки. Випускники магістратури також повинні захистити дисертацію. Докторантури існують як при вищих навчальних закладах, так і при деяких дослідницьких інститутах. Учений ступінь доктора наук надається після закінчення три- або чотирирічної програми навчання і публічного захисту дисертації.
Освіту у вищих навчальних закладах можна отримати латиською, англійською та російською мовами.
СТИПЕНДІЇ ТА ГРАНТИ
Система вищої освіти Латвії відкрита для іноземних студентів.
На Інтернет-сайті Центру оцінки якості вищої освіти (HEQEC) можна знайти список вищих навчальних закладів та коледжів (інформація доступна англійською мовою). Додаткову інформацію про систему вищої освіти Латвії, освітнє законодавство та визнання іноземних дипломів і вчених ступенів представлено на інтернет-сайті Латвійського центру академічної інформації.
СТИПЕНДІЇ УРЯДУ ЛАТВІЇ
В рамках Угоди про співпрацю в галузі освіти та науки між Урядом Латвії та Україною українським студентам, аспірантам і викладачам пропонуються стипендії на навчання, проведення досліджень, викладання та участь у літніх школах у провідних ЗВО Латвії.
Категорія учасників: студенти (від 2-го року навчання), аспіранти, докторанти і викладачі.
Тривалість мобільності: для студентів і аспірантів – до 1 академічного року, для докторантів і викладачів – до 5 місяців.
Фінансове забезпечення: залежить від категорії учасника.
Конкурс на участь оголошується щорічно.
Для участі у конкурсі необхідно попередньо отримати лист-запрошення з боку латвійського ЗВО і підготувати відповідний пакет документів.