Регіональний центр вищої освіти осіб з інвалідністю

Голуб Ірина Валеріївна
    Керівник центру

Регіональний центр вищої освіти осіб з інвалідністю був створений наказом Міністерства освіти і науки України.

Національна металургійна академія України (НМетАУ) з 2002 року створює умови для отримання вищої освіти особами з інвалідністю, а саме з сенсорними вадами (вадами слуху та зору). Враховуючи позитивний досвід роботи Національної металургійної академії України, наказом Міністерства освіти і науки України вперше в Україні на базі НМетАУ був створений "Регіональний центр освіти інвалідів" (РЦОЇ). В задачі Центру входить створення умов для навчання студентів з сенсорними вадами, їх методична та психологічна підтримка, соціальна інтеграція в суспільство...

Наказом Міністерства освіти і науки України від 27.06.2008 р.  № 587 регіональний центр освіти інвалідністів став учасником Всеукраїнського експерименту з організації інтегрованого навчання осіб з особливими освітніми потребами у вищих навчальних закладах. Термін дії експерименту з 2008 по 2014 роки.

За період роботи в даному напрямку 239 студентів з сенсорними вадами отримали диплом за кваліфікаційними рівнем "Бакалавр”; 57 - за кваліфікаційним рівнем "Спеціаліст"; 24 – за кваліфікаційним рівнем "Магістр”.

Методичне забезпечення навчання студентів забезпечене застосуванням адаптованих скорочених конспектів лекцій та методичних посібників в електронному та друкованому варіантах. Центр має в своєму складі 3 навчальних спеціалізованих аудиторії: комп'ютерний клас і обладнання аудиторій сенсорними дошками та мультимедійними проекторами, копіювальною технікою, принтерами, сканерами та іншим.

Згідно наказу Міністра освіти і науки України від 26.04.2021 р. за № 464 був створений Український державний університет науки і технологій,  шляхом об’єднання Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна та Національної металургійної академії України. З 8 лютого 2022 року наказом вченої ради центр перейменовано у Регіональний центр вищої освіти осіб з інвалідністю.

Регіональний центр вищої освіти осіб з інвалідністю (РЦВООІ) прорводить набір абітурієнтів, які навчалися в умовах інклюзії в загальноосвітніх школах. Абітурієнти мають можливість вибору спеціальностей, які не суперечать медичним показникам.

Наші студенти активно займаються спортом