-Організація будівництва та експлуатації доріг

Директорат

  • Бондарєва Ольга Григорівна

    Бондарєва Ольга Григорівна
    Диспетчер

  • Краєва Віолета Святославівна

    Краєва Віолета Святославівна
    Заступник директора ННЦ

Дата виникнення факультету є датою заснування ДІІТу – 1930 рік. Факультет розпочав свою роботу з назвою - шляхо-будівельний, а з 1934 року перейменований у факультет будівництва залізниць.

У довоєнні роки на факультеті готували інженерів із п’яти спеціальностей: «Вишукування, проектування і будівництво залізниць», «Реконструкція, ремонт і утримання залізничної колії», «Будівництво мостів», «Цивільні споруди (будівлі)», «Водопостачання та каналізація».

Деканами у ті роки були доценти М. І.Воронков, В. М. Мещеряков, Г. А. Чумаченко.

За перші десять років існування випуск студентів на факультеті склав більше 1500 чоловік,  близько половини від усього випуску інженерів ДІІТу (проектувальники, будівельники та колійники, мостовики, будівельники цивільних споруд, водопостачальники).

У 1941 р. факультет був евакуйований у Новосибірськ, де працював на правах цивільного відділення Новосибірського інституту військових інженерів залізничного транспорту. Обов’язки деканів у ті роки виконували доценти  І. Ф. Ісаков, А. Г. Гальченко, В. І.Борцов.

У 1945 р., коли ДІІТ переїхав у Дніпропетровськ, зі складу факультету була виділена спеціальність «Мости та тунелі» з організацією самостійного факультету.

Деканом факультету у цей період був професор С. В. Амелін, який працював на цій посаді до кінця 1950 р.

Із 1950 до 1961 р. факультет очолював доцент П. І. Колесников. У цей період з факультету була виділена спеціальність «Цивільні споруди» і організувався факультет «Промислове та цивільне будівництво».

У період перебудови вищої освіти прийом на факультет був значно скорочений. Так, у 1960 р. на факультеті було всього 386 чоловік. Навчальний процес максимально наблизився до виробництва. Була організована студентська колійна машинна станція, де студенти після першого курсу проходили довготривалу виробничу практику. Упродовж 1961–1964 рр. деканом факультету працював доцент Є. М. Губенко.

У 70–80-х рр. розпочалось зростання прийому на факультет. Контингент студентів досяг майже 1000 чоловік. Широко поєднувалось проведення виробничої практики з роботою в студентських загонах. Деканами за цей період були доценти В. У. Гоц, Ю.Д. Волошко, Є. М. Губенко, І. П. Корженевич.

З 1992 р. факультет носить назву «Організація будівництва доріг та експлуатація колії». Очолив факультет доцент В. П. Гнатенко, який займав цю посаду до 2019 рку.

З 2019 р. факультет реорганізовано у Навчально-науковий центр «Організація будівництва та експлуатації доріг». Директором призначено доцента Олексія Васильовича Губаря.