Транспортна інженерія

Диспетчер факультету

Колодій Ірина Євгеніївна
    Фахівець

В 2018 році був об’явлений конкурс на більш сучасну назву механічного факультету.

В цьому конкурсі активну участь взяли не тільки студенти та викладачі механічного факультету, але і випускники які працюють за межами України на машинобудівних підприємствах Чехії і Словаччини.

Було запропоновано біля 20 назв факультету. В результаті голосування перемогу отримала назва – «Транспортна інженерія». Інженерія трактується як творча технічна діяльність. Тому з урахуванням змін в навчальному процесі, науково-дослідних роботах, студентської науки та інше ця назва повністю відповідає сучасним задачам та вимогам, які стоять зараз перед факультетом.

Перемогу в цьому конкурсі отримав студент групи 364-М Середінов Віталій Віталійович, який був нагороджений почесною грамотою.

Історія факультету

Механічний факультет є одним із перших факультетів створеного в 1930 році Дніпропетровського інституту інженерів залізничного транспорту (ДІІТу).

Значний внесок в розвиток механічного факультету зробили декани:

В свій час факультет «Транспортна інженерія»еханічний) закінчили:

• ректор Ленінградського інституту інженерів залізничного транспорту Є.О. Красковський
  • начальник Львівської залізниці М.Н. Грабський
  • ректор університету професор В.А. Каблуков (1971 по 1997 роки)
  • проректори з навчальної та наукової роботи ДІІТу професори Є.П. Блохін, О.М. Савчук, Б.Є. Боднар, С.В. Мямлін
  • головний конструктор з вагонобудування ВАТ "Азовмаш", д.т.н., професор Бубнов В.М.
  • генеральний директор УЗ Мельничук В. О.
  • генеральний директор ВАТ "Металургтрансремонт" Мінчук В.П.

В різні часи очолювали та очолюють Управління та Головні управління та є замісниками генерального директора Укрзалізниці: В.М. Кісельов, І.В. Ісопенко, Б.Я. Остапюк, І.М. Грущак, В.П. Кулєшов, Мархай В. В., Мельничук В. О.

Вагонну службу Південно-Уральскої залізниці Російської Федерації очолював випускник 1981 року - Боднар В.Є., зараз генеральний директор ЗАТ «Уральська вагоноремонтна компанія».

Випускником факультету є нинішній ректор університету, доктор технічних наук, професор Олександр Миколайович Пшінько., якому разом з директором Українського науково-дослідного інституту вагонобудування к.т.н. Донченком А.В., також випускником механічного факультету присуджена Державна премія в галузі науки і техніки 2005 року за розробку, створення, освоєння виробництва та впровадження сімейства моделей вітчизняних сучасних пасажирських вагонів для швидкісних перевезень.